november 2019 | Isabellasmor
  • Magazine
  • Blogs
    • Nye blogs
      • Design og indretning
      • Forældreskab
      • Foto
      • Mode
      • Træning og sundhed
    • Toplister
    • Forældreskab
    • Foto
    • Mode
    • Træning og sundhed
  • Flere
    • Design og indretning
  • Toplister
  • Opret blog
Go to ,[object Object]
Isabellasmor
        Isabellasmor
        Isabellasmor
        Velkommen til Isabellasmor.
        Denne blog, er et fristed for mig, som mor, kvinde, menneske, og bare et sted jeg Lisbeth, kan komme af med tanker og dele alt om morlivet.
        Bloggen handler om børn, forhold, bolig, mad, og alt hvad jeg føler for at dele med jer.
        Jeg er mor til Isabella fra marts 2014, hun blev født i uge 33+1 og er min superhelt. Hun er stærk, sensitiv og det mest følsomme lille væsen, jeg kender. Hun går i børnehave.
        Og så er jeg mor til Viktor fra november 2016, han er en glædelig tilføjelse til vores familie. Han er en lille bandit, der udfordrer mors dårlige nerver, og er det mest kærlige lille væsen jeg kender.
        Morten og jeg har levet sammen siden juli 2002, og er hinandens bedre halvdel.
        I kan skrive til mig på : isabellasmor.dk@gmail.com
        • Bloglovin
        • Facebook
        • Instagram
        • Nouw
        • Pinterest

        Instagram @isabellasmor

        • Follow

        Hashtags

        #baby#bage#børn#børnetøj#coolstuff#dessert#food#halloween#hytteost#kage#mad#mandelmælk#morgenmad#opskrift#opskrifter#pandekager#sponsoreret#sundhed#sundmad#tøj

        Mest læst

        • Opskrift: Dumlekage/Instakagen. (2.559)
        • At være den pårørende, til en der er stressramt eller har en depression (1.097)
        • Opskrift: Grønne Hytteost pandekager. Gode til frokost. (1.080)
        • Opskrift: Hytteost Pandekager med mandelmælk. (1.017)
        • Opskrift: Sund rabarberkage uden sukker og mel. (667)
        • Opskrift: Jordskokke og Knoldselleri mos. (596)
        • Manden er dæleme god til at lyve...... (588)
        • Nu er det tiden at skrive ønskesedler. Hvad ønsker du??? (576)
        • Kun reklame?? (529)
        • Opskrift: Glutenfrie Frikadeller med mandelmælk (525)

        Nu er det tiden at skrive ønskesedler. Hvad ønsker du???

        tirsdag, 12. november, 2019, 07:13

        Reklame.
        Her de sidste par uger, har jeg stillet dette spørgsmål til min familie, ret så mange gange, forsøger nemlig at være i god tid med julegaverne, sådan et de her eksamener ikke kommer i vejen for julegaveindkøb, måske burde det være omvendt, men jeg freaking elsker at købe julegaver, og pynte dem fint, så det bliver en lækker gave at forære væk.

        Nå men derfor har jeg sagt hvad ønsker du dig en hel del gange, men det betyder jo også at der kommer nogle hvad ønsker du dig retur.

        og i følge Morten, er jeg ikke nem at købe gaver til, og jeg forstår ham faktisk ikke, for jeg synes selv at jeg tit, faktisk ret ti fortæller hvad jeg ønsker mig, og han ender altid med at købe noget jeg er glad for. Så der er altså ingen problemer hvis du spørger mig.

        Men i år har jeg faktisk et særligt ønske, som er specifikt til Morten og ungerne, om jeg så ender med at få det, ja det er jo helt op til dem, kan jo altid bare købe det selv, men det betyder mere, når det er fra dem.

        Men i sommers, mistede jeg på ikke engang en uge 2 ringe, der betød rigtig meget for mig, den ene ring købte jeg da jeg var blevet færdig som salgsassistent, og den anden ring købte jeg da jeg fik Isabella.

        Så derfor ønsker jeg, mig en ny ring, en der vil betyde en del for mig, som de gør.

        Men en ting som jeg virkelig gerne vil eje, det er en lidt længere kæde, end mine bogstavtags fra Jane Kønig, elsker den halskæde, den betyder virkelig så meget for mig, men det jeg ønsker mig nu, er en perle i en rosaforgyldt halskæde.

        Jeg er vild forelsket i denne halskæde, og håber virkelig jeg snart kan tage den på, til en fin kjole, med håret sat og på vej på en date med min søde mand.

        Men i realiteten så vil jeg jo blive glad for hvad som helst de kommer med, og det kommer til at lyde, som en total kliche, men det er jo tanken der tæller, også er jeg jo mor, med stort M, er bare det at det kommer frem dem, er jo nok.

        #janekoenig #smykker #julegaver #julegave #juleønsker #hakskæder #nametags #smykke

        Kærligst Isabellasmor Lisbeth.

        • Gode køb.
        • (1)

        Synes godt om

        Kommentarer

        Isabellasmor

        • Go to Profil
        • Go to Startsiden
        • Go to RSS
        • Go to Sitemap

        Blog på Nouw

        • Opret en konto
        • Tag produkter med Metapic
        • Flyt din blog til Nouw

        Blogs

        • Andet
        • Design og indretning
        • Forældreskab
        • Foto
        • Generelt
        • Heste og ridesport
        • Mad & opskrifter
        • Mode
        • Personligt
        • Rejser og udlang
        • Sport
        • Træning og sundhed

        Nouw

        • Magazine
        • Almindelige betingelser
        • Privacy Policy
        • Cookies
        • Kontakt os
        • Hjælp
        • Service status
        • Build: 20.7.2021 03.44